אודות "עם הטבע"

מי אנחנו

"עם הטבע"- מרחב עירוני ירוק המטפח אורח חיים של שותפות קהילתית, אחריות סביבתית, ויזמות עסקית-חברתית. "עם הטבע" קמה במטרה להוות מודל עירוני שיהיה בסיס ודוגמא לקהילות נוספות ברחבי הארץ. מטרתנו לעודד תושבים לצאת מעמדת צרכנים פאסיביים ולהפוך לקהילה אקטיבית הלוקחת אחריות על עיצוב סביבתה ואורחות חייה. אנחנו פועלים בתוך "בית אפל"- פנימיה לילדים בסיכון בגן יבנה ומיישמים, הלכה למעשה, חיבור בין קהילתיות, אקולוגיה, וצדק חברתי.

החזון שלנו

"עם הטבע"

מארג תוסס של שותפויות קהילתיות וחברתיות, המקדם יזמות,
צדק חברתי ואחריות סביבתית בלב העיר.
  מרכז לימוד ופיתוח של קהילתיות וחוסן חברתי-סביבתי בישראל.

החיים העירוניים המודרניים מכלים את משאבי הטבע של הפלנטה ומשאירים כל אדם לנפשו בריצה מתמדת אל עבר חלומות בלתי מושגים. בואו נלמד מהטבע ונייצר בלב העיר סביבה שבה בני אדם וכלל היצורים מגיעים לשגשוג באיזון והרמוניה אחד עם השני. בחרנו להקים את "עם הטבע" במרכזה של עיר הנמצאת בתנופת גדילה מואצת ולהדגים בתהליך ההקמה את הערכים החשובים לנו:

שותפויות וחוסן קהילתי

דיאלוג מתמיד בין תושבים ואריגת רשת קהילתית מסועפת וחזקה. יצירת שותפויות חברתיות וחתירה אקטיבית למצבי WIN-WIN שמחזקים חוסן קהילתי.

אחריות סביבתית

תכנון מוקפד, הוליסטי, הלוקח בחשבון את כלל המשאבים העומדים לרשותנו וחותר לאיזון ולקיימות ארוכת טווח של משאבים אלה.

צדק חברתי וכלכלה חברתית

יצירת רווחה לכלל החברים ולא רווח לבעל שליטה יחיד. יזמויות שצומחות ב"עם הטבע" מחויבות לעקרונות של כלכלה חברתית, העסקה הוגנת ושורת רווח חברתית מוכחת.