20190828_184334

"בעם הטבע חיים את ערך הקיימות במלוא מובן המלה"

בדברים אלו פתח מנהל מחוז מרכז במשרד להגנת הסביבה את דבריו בטכס לפתיחת מרכז ישובי להשאלת ציוד גינון, קמפינג ונגרות.
הטקס התקיים במעמד מנהל מחוז מרכז במשרד להגנת הסביבה, ראשי איגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד-חבל יבנה, נציגי המועצה המקומית גן יבנה ואורחים מן הישוב, בהם ילדים רבים שהוריהם מבקשים לחנך אותם לאורח חיים מקיים.

 

לטקס קדם סיור שקיימו מנהל מחוז מרכז במשרד להגנת הסביבה גידי מזור וזרתהון דמוזה- רכזת חינוך וקהילה, ברחבי החווה האקולוגית. אורלי קנת, מנהלת החווה, סקרה בפניהם את החזון העומד בבסיס המקום ואת הדרך המשמעותית שעבר, ממגרש כדורגל נטוש בתחומי פנימיית בית אפל, דרך תהליכי תכנון, נטיעה והקמה של מרחבי פעילות, ועד למצבו כיום, לאחר שלוש שנים. קנת סקרה מיזמים מצליחים דוגמת פסטיבל יו-גן יבנה הראשון, מחנה קיץ חברתי, העסקת בני נוער והפיכתם לעובדים מן המניין וכו', לצד  תיאור אתגרים וקשיים שעברו בדרך.

בתום הסיור נפתח הטכס לפתיחת מרכז השאלת הציוד אליו הגיעו חבר מועצת גן יבנה יורם סויסה המשמש כיו"ר איגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד-חבל יבנה, ד"ר ענת רוזן, מנכ"ל איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד-חבל יבנה, סילבי דהן גואטה רכזת המיחזור באיגוד ומרב יגר, מנהלת  תחום חינוך והסברה.

אורלי קנת סיפרה לנוכחים איך נולד הרעיון להקים מרכז השאלה ישובי, וכיצד קם בזכות תמיכת קול קורא של המשרד להגנת הסביבה וסיוע של המועצה המקומית ואיגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד-חבל יבנה. עוד ציינה כי לשניים מתושבי הישוב תרומה משמעותית לפעילות זו: אילנה ירדני, שניהלה את חנות היד השניה ושמחה קסטר, מתנדב בעל ידי זהב, שינהל את המרכז ויתן שירות לציבור.

גידי מזור לא הסתיר התרשמותו הרבה כשאמר לנוכחים: "אני מצדיע לכם על היצירתיות והחשיבה מחוץ לקופסה. חשבתי שאני מגיע לחנוכת מרכז השאלת ציוד והנה מצאתי כאן עולם שלם, שזהו רק קצה הקרחון שלו. אתם עושים כאן דבר מדהים. אני רוצה להביא את צוות המחוז כדי ללמוד מכם.  אתם לא רק מדברים על מה שצריך לעשות, אתם עושים וחיים את הדברים, אמר.  "זו ספירה אחרת מכל מה שראינו עד כה. אני נפעם מהעשייה והיכולת לגייס כל כך הרבה שותפים, כמו גם מתנדבים רבים ומוכשרים כל כך שתורמים לאינספור פעילויות" סיכם מזור.

ד"ר ענת רוזן, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד חבל יבנה, ציינה את המיזם לשבח ואת איכותם של האנשים שנסחפים בקסמיו.  במקביל ביקשה להעביר למשרד להגנת הסביבה את המסר שיש להקל את תנאי הקולות הקוראים העוסקים בפעילות קהילתית. "מן השטח תבוא הפעילות האמיתית, והיא תלך ותתרחב בקרב הציבור מתוך יוזמות שכאלו", אמרה.

יורם סויסה,  הביא את ברכת ראש המועצה, ממנו נבצר להשתתף, אך הוא תומך מאד בנושא ומבקש לקדמו. סויסה סיפר שנושא איכות הסביבה החל מדבר אליו רק לאחרונה, במידה רבה בזכות החשיפה לפעילות "עם הטבע". סויסה סיכם דבריו בהבטחה להמשיך ולעשות לקידום "עם הטבע" במסגרת כל הכובעים המקצועיים אותם הוא חובש. בסיום החלק הטכסי, הוזמנו המשתתפים לסדנת נגרות בסיסית. בסדנא שהוביל המתנדב יוסי זרח, יצרו יחד מתקנים להאכלת ציפורים.

מרכז ההשאלה הישובי לציוד גינון קמפינג ונגרות פתוח מעתה רשמית לציבור מדי יום חמישי בשעות 17-19.

 

שתפו את הפעילות עם החברים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב print
שיתוף ב email
x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.

גלילה למעלה